AKTUALNOŚCI

12.03.2019

Czy wiesz, że… ???

Ubytki w zębach mogą powstać nie tylko przez próchnicę?

Jedną z przyczyn powstania takich ubytków jest proces abrazji, czyli ścierania twardych tkanek zęba pod wpływem zewnętrznych czynników fizycznych. Najczęściej dochodzi do tego na skutek zbyt mocnego szczotkowania zębów, używania twardej szczoteczki i pasty o wysokiej ścieralności.

Szczególnym rodzajem abrazji zębów są abrazje zawodowe. W tym przypadku ubytki w szkliwie wywołane są obecnym w miejscu pracy pyłem ściernym, przygryzaniem nitki przez krawcową czy też trzymaniem gwoździ między zębami. Szkodliwy jest też nawyk trzymania i zagryzania długopisu zębami!!!

Zachęcamy do umówienia wizyty w naszej przychodni!!!

Tel. do rejestracji: 85 748 00 50, 692 497 741

 

15.02.2019

Drodzy pacjenci !!!

Chcielibyśmy Wam zaproponować naszą nową ofertę jaką są MediRaty, dzięki którym doskonałe samopoczucie czy wspaniały uśmiech mogą być jeszcze bliżej Ciebie!!! Dobrze wiemy, że prywatne leczenie stomatologiczne może być bardzo kosztowne. Jednak pieniądze nie powinny być powodem, dla którego rezygnujemy ze swojego zdrowia.

MediRaty to bardzo wygodny sposób opłacania kosztów leczenia stomatologicznego, które można rozłożyć na 12, 24 lub 48 rat w bardzo korzystnym oprocentowaniu.

Więcej informacji można uzyskać pod nr infolinii 801 000 265 lub na stronie internetowej www.mediraty.pl .

Zachęcamy do umawiania wizyt w naszej przychodni. Numer do rejestracji 692 497 741, 85 748 00 50

 

 

31.01.2019

Czy wiesz, że…???

Wysiłek fizyczny w jakiejkolwiek postaci jest świetnym sposobem na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Wizyty na siłowni dają nam tężyznę fizyczną i piękną, umięśnioną, zgrabną sylwetkę. Jednak ćwiczenie z dużymi ciężarami nie zawsze jest korzystne dla naszych zębów. Badania wykazały, że 80% sztangistów zaciska zęby zbyt mocno. Można porównać to do dolegliwości zgrzytania zębami. Podczas nadmiernego zaciskania, na zęby działają ogromne siły, które mogą doprowadzić do ich rozchwiania lub nawet utraty.

W takich przypadkach dla ochrony zębów zaleca się stosowanie szyny zgryzowej, która chroni je przed ścieraniem się i obciążeniem. Jeśli nie odpowiada nam noszenie szyny, podczas wysiłku powinniśmy dociskać język do podniebienia lub wydawać z siebie głośne dźwięki, co zapobiegnie zaciskaniu zębów. Oczywiście nie można zapomnieć o regularnych wizytach u stomatologa!

Zapraszamy do umówienia się na wizytę. Tel. do rejestracji: 692 497 741 , 85 748 00 50.

 

22.01.2019

Cierpisz z powodu nadwrażliwości zębów ?

➡Nadwrażliwość zębów może być bardzo uciążliwa. Szczególnie, gdy lubimy sięgać po zimne, słodkie lub kwaśne napoje i posiłki. Ból może występować także podczas mycia i nitkowania zębów. Dolegliwość ta wiąże się z ostrym i krótkotrwałym bólem.

➡Aby zapobiec tej nieprzyjemnej przypadłości, warto korzystać ze specjalistycznych zabiegów stomatologicznych, takich jak:

✅Fluoryzacja – nazywana inaczej lakierowaniem, polega na nałożeniu na nasze zęby lakieru fluorowego. Fluor wzmacnia szkliwo i powoduje, że zęby są bardziej odporne na kwasy. Zabieg należy powtórzyć po pół roku.

✅Stymulacja mineralizacji – polega na zamknięciu otwartych kanalików zębowych specjalnymi materiałami, które je uzupełnią.

✅Impregnacja – lekarz nakłada preparat, który zmniejsza nadwrażliwość zębów.

✅Zabieg usunięcia kamienia nazębnego.

Jeśli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, umów się na bezpłatny przegląd stomatologiczny pod nr telefonu : 85 748 00 50 lub 692 497 741

 

14.12.2018

Czym jest zabieg natychmiastowego wybielania zębów?

Wybielanie jest procesem, który wykorzystuje nadtlenek wodoru w większym lub mniejszym stężeniu (w zależności od przebarwień) do utleniania barwników do związków bezbarwnych. Zabieg natychmiastowego wybielania zębów może wykonać tylko doświadczony lekarz stomatolog. Taka wizyta trwa zazwyczaj od 30 do 45 min i jest poprzedzona konsultacją, na której lekarz ocenia rodzaj przebarwień i stan jamy ustnej.

Jest kilka powodów do wybielania zębów:
– najczęstszym są przebarwienia na skutek codziennych nawyków tj. picie kawy, herbaty, palenie papierosów,
– genetycznie uwarunkowany ciemny odcień zębów,
– zmiany degeneracyjne spowodowane procesem starzenia się,
– planowane zabiegi protetyczne,
– martwica miazgi.

W naszej przychodni stosujemy preparat Opalescence 40% . Jest to jedna z najnowszych metod, dzięki której możemy uzyskać jaśniejszy kolor zębów już w ciągu 30 min! Jego dużą zaletą jest też lepiej kontrolowane wydzielanie nadtlenku wodoru, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej bezpieczny.

Zapraszamy!
Do końca grudnia zabieg natychmiastowego wybielania zębów za jedyne 500 zł. !!!

16.10.2018

Podtlenek azotu

Podtlenek azotu zwany gazem rozweselającym jest metodą niwelowania lęku i bólu związanego z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Ten sposób znieczulania używany jest od ponad stu lat ! Jest całkowicie bezpieczny. Sedacja podtlenkiem azotu polega na założeniu małej, gumowej maseczki na nos. Pacjent leży na fotelu i przez kilka sekund wdycha gaz. Po wykonaniu zabiegu przez kilka minut jest wyprowadzany ze stanu sedacji. Pacjenci bardzo często nie pamiętają przebiegu wizyty, co wpływa motywująco na osoby, które odczuwają silny stres przed wizytą u stomatologa.

Wskazania

 • Strach przed jakimkolwiek leczeniem.

 • Silny lęk przed ukłuciem.

 • Silny odruch wymiotny.

 • Nadpobudliwość nerwowa.

 • Otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi

Przeciwwskazania

 • Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych, niedrożności górnych dróg oddechowych.

 • I trymestr ciąży.

 • Choroby psychiczne.

 • Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis.

 • Roztrzenie oskrzelowe, rozedma płuc.

 • Alkoholizm.

 • Brak współpracy pacjenta.

 

 

 

 

 

 

 

 

17.07.2018

Rodzina DENTALBLUE cały czas się powiększa !

Do zespołu dołączyła dr Marianna Tomaszczyk, periodontolog, która w naszej Przychodni zajmować się będzie profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Najczęstszym powodem wizyty u periodontologa jest podejrzenie paradontozy. Paradontoza dotyka nie tylko osoby w podeszłym wieku, coraz częściej schorzenie to jest wykrywane u osób młodych. Badania wskazują, że choroba ta jest główną przyczyną utraty zębów u osób, które ukończyły 23 rok życia.

Objawy paradontozy nie są specyficzne.W początkowym stadium choroba rzadko jest diagnozowana ze względu na fakt, iż objawy te są lekceważone przez pacjentów. Do najczęstszych z nich należą zaczerwienienie dziąseł, delikatne krwawienie pojawiające się najczęściej podczas szczotkowania zębów, a także kamień nazębny oraz nieprzyjemny zapach z ust.

W zaawansowanym już stadium choroby pojawiają się rozchwianie zębów, a także odsłonięcie korzeni zębowych. Powodem tych objawów jest zanik kości i dziąsła. Zazwyczaj gdy pojawią się już zaawansowane objawy pacjenci dopiero zaczynają szukać pomocy u specjalistów.

W procesie chorobotwórczym paradontozy powstaje niewielka przestrzeń między dziąsłem a korzeniem, nazywana kieszonką dziąsłową, która z czasem pogłębia się. Przestrzeń ta jest doskonałym miejscem do kolonizacji bakterii. Z biegiem czasu bakterie tworzą płytkę nazębną, która ulega twardnieniu co w konsekwencji powoduje powstanie kamienia poddziąsłowego. Kamień ten jest niemożliwy do usunięcia w warunkach domowych.

Aby usunąć taki kamień należy zgłosić się właśnie do periodontologa, który w tym celu wykona KIRETAŻ.

Kiretaż jest zabiegiem, który polega na bardzo dokładnym usunięciu z kieszonek przyzębnych kamienia nazębnego. Zależnie od tego, jak głębokie są kieszonki w których zalega kamień nazębny, wykonać można kiretaż otwarty bądź zamknięty. Przed wykonaniem zarówno kiretażu otwartego jak i zamkniętego pacjenta poddaje się znieczuleniu miejscowemu.

W celu wykonania kiretażu otwartego nacina się dziąsło aby uwidocznić korzeń zębowy. Po przeprowadzonym zabiegu zakładane są szwy w celu zaopatrzenia dziąseł.

Mniej inwazyjnym zabiegiem jest kiretaż zamknięty. Niestety zabieg ten może być wykonany tylko na kieszonkach zębowych do głębokości 5 mm. W tym zabiegu nie jest konieczne nacięcie dziąsła aby uwidocznić korzeń zębowy.

Warto przyglądać się stanowi ogólnemu naszych dziąseł podczas codziennego szczotkowania zębów.

Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z wymienionych objawów nie wahaj się i umów się na wizytę do naszego periodontologa. W okresie wakacji zapraszamy na bezpłatne badanie oraz czyszczenie zębów w ramach NFZ dla osób ubezpieczonych.

29.05.2018

Koncert charytatywny – Ratujmy serce Wiktorii – Księżyno

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Koncercie Charytatywnym dla Wiktorii!!! My tam będziemy!
Podczas eventu odbędzie się licytacja w której, będzie można uzyskać między innymi rodzinne bony rabatowe na leczenie w naszej przychodni!!!
Pomóżmy, bo razem możemy więcej!!!

Wiecej informacji na facebooku oraz na www.siepomaga.pl

25.05.2018

Troszcząc się o Państwa prywatność i zgodnie z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych, zaktualizowaliśmy warunki naszej polityki prywatności, z którą mogą się Państwo zapoznać klikając z poniższy link Klauzula Informacyjna RODO

Dodatkowo chcielibyśmy poinformować, że Państwa dane są przechowywane i przetwarzane zgodnie z prawem.

29.03.2018

Czy wiesz że..

Przez około pół godziny po spożyciu owoców, soku z  cytrusów czy słodkich napojów gazowanych lepiej nie myć zębów ?
 
Kwasy zawarte w tych napojach demineralizują szkliwo, a szczotkowanie bezpośrednio po ich spożyciu może doprowadzić do nadwrażliwości i erozji szkliwa. Zamiast tego warto opłukać usta wodą, lub jeść owoce w całości, gdyż wtedy wydziela się więcej śliny, która ma działanie łagodnie mineralizujące i bakteriobójcze. Ocenia się, że najmocniej szkodliwe są soki cytrynowe, grejpfrutowe, jabłkowe i pomarańczowe. Wśród owoców największą kwasowością cechują się: rabarbar, jabłko, grejpfrut oraz porzeczki, dalej maliny, wiśnie, morele czy  czereśnie. Istnieją też warzywa, po których warto przepłukać usta wodą, są to: szczaw, brukselka, pomidory i szparagi.
 

 

21.03.2018

Wiosenna Poranna Promocja

 

Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej wyjątkowej wiosennej promocji!
Szczegóły w zakładce PROMOCJE oraz pod numerem telefonu 692 497 741 / 85 748 00 50.

 

 

15.03.2018

Leczenie stomatologiczne w ciąży

 

Wśród pacjentek krąży wiele mitów o wpływie zabiegów stomatologicznych na ciążę. Z tego powodu wiele z nich odkłada wizytę u dentysty do czasu po porodzie, lecz przeciwnie – czas oczekiwania na dziecko jest momentem, w którym najbardziej warto zadbać o jamę ustną. Stan zapalny dziąseł oraz próchnica mogą niekorzystnie wpłynąć na organizm matki i dziecka, dlatego gdy zostaną wykryte muszą zostać pilnie wyleczone. Poniżej przedstawiamy zabiegi, które warto przeprowadzić w czasie ciąży, oraz te z których trzeba zrezygnować:

 

 1. Kobiety w ciąży oraz czasie połogu mają prawo do dodatkowych świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ np. dodatkowej wizyty kontrolnej, leczenia endodontycznego zębów z wypełnieniem 2 lub 3 kanałów oraz usunięcia złogów nazębnych (raz na 6 m-cy). Warto z nich skorzystać.
 2. Leczenie ze znieczuleniem- rezygnujemy ze znieczulenia jeżeli leczony ubytek jest niewielki. Gdy dotyczy to leczenia kanałowego lub większych ubytków stres i ból towarzyszący zabiegowi mogą okazać się większym zagrożeniem niż znieczulenie, więc nie trzeba z niego rezygnować. Pamiętajmy też , że im późniejsza ciąża tym znieczulenie jest bezpieczniejsze dla dziecka.
 3. RTG zębów- szczególnie odradzamy w pierwszym trymestrze, gdzie płód jest najbardziej wrażliwy na promieniowanie, później unikamy nieuzasadnionego naświetlania kobiet w ciąży.
 4. Leczenie ortodontyczne-  można je kontynuować- noszenie aparatu nie szkodzi przyszłej mamie, ani dziecku. Odradzamy natomiast rozpoczynanie leczenia ortodontycznego w tym okresie ze względu na konieczność wykonywania zdjęć RTG, słabszą mineralizację zębów podczas ciąży oraz większa podatność dziąseł na infekcje.
 5. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest przeciwwskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym. Wybielanie przeprowadzane jest za pomocą nadtlenku karbamidu- który częściowo przenika do krwiobiegu pacjentki, a tym samym możne stanowić zagrożenie dla dziecka.

Podsumowując warto odwiedzić swojego stomatologa jeszcze przed planowaną ciążą, odpowiednio wcześniej wyleczyć, lub jeżeli to koniecznie usunąć chore zęby , a podczas ciąży  zgłaszać się na wizyty kontrolne.

 

 

06.03.2018

Medycyna Estetyczna

 

Z radością informujemy, iż Przychodnia Dentalblue rozszerza zakres świadczonych usług. Od tej chwili nasi Pacjenci mogą korzystać również z zabiegów z zakresu Medycyny Estetycznej. Więcej informacji w zakładce USŁUGI oraz pod naszym numerem telefonu.

 

 

27.02.2018        

Dlaczego zdjęcie RTG ( pantomogram )  jest konieczne przed wizytą u stomatologa ?  

 

Sytuacja, gdy dentysta przed przeglądem stomatologicznym lub zabiegiem poleca wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów ma na celu przede wszystkim dobro pacjenta. Nie kieruje nim chęć podniesienia ceny wizyty poprzez doliczenie zdjęcia do rachunku, lecz wprost przeciwnie – troska o to aby pacjent nie ponosił kosztów zbytecznych zabiegów ( np. gdy leczony ząb wypadnie z kości przyzębia osłabionej paradontozą) oraz oszczędzenia pacjentowi dolegliwości i bólu w przypadku niedokładnej diagnozy.

Każdy dentysta w swojej praktyce spotykał się z przypadkiem, gdy podczas badania stan uzębienia był bez zarzutu , a po kilku miesiącach pacjent zgłaszał się z bólem zęba, który nadal wyglądał dobrze. W takich okolicznościach nowe technologie znacznie ułatwiają pracę stomatologa ,a badanie RTG pozwala precyzyjnie określić stan uzębienia .

Zalety wykonania zdjęcia RTG na początku leczenia :

 • Pozyskuje się dokładny obraz uzębienia, wraz z zębami zatrzymanymi, nadliczbowymi, czy zawiązkami zębów.
 • Można dopatrzyć się próchnicy pod wypełnieniami, które na pozór wyglądają na całkiem szczelnie.
 • Ujawnione zostają ogniska próchnicy między zębami.
 • Można oszacować stan kości przyzębia i ilość tkanki kostnej oraz monitorować efektywność procesu odtwarzania utraconej kości.
 • Można wykryć stany zapalne toczące się w tkankach okołowierzchołkowych.
 • Można oszacować stan tkanek, które mają być poddane zabiegom stomatologicznym przed rozpoczęciem procedury inwazyjnej.
 • Można precyzyjne zaplanować zabieg stomatologiczny.