Stomatologia estetyczna

Close up portrait of beautiful young happy smiling woman, isolated over white background

Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.

Szczegółowe badania polegają na poznaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz  sprawdzeniu stanu uzębienia, zgryzu, błony śluzowej i przyzębia. Efektem tych działań jest szczegółowo opracowany plan leczenia pacjenta mający na celu jak najszybsze osiągnięcie pięknego, białego uśmiechu.

Proponujemy:

Zabiegi profilaktyczno-higieniczne z instruktażem higieny jamy ustnej:

czyszczenie osadów z jednoczesnym efektem rozjaśnienia zębów przy użyciu piaskarki (piaskowanie zębów) oraz usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (skaling), zabieg zakończony jest fluoryzacją kontaktową.

Wypełnianie ubytków twardych tkanek zęba:

stosujemy materiały kompozytowe zarówno nanohybrydowe o wysokiej estetyce w przypadku odbudowy ubytków w zębach przednich oraz materiały kompozytowe o zmniejszonym współczynniku ścieralności w przypadku odbudowy ubytków w zębach bocznych.

Wybielanie zębów:

Opalescense Xtra Boost – jest aktywnym chemicznie żelem, służącym do profesjonalnego wybielania  zębów w gabinecie stomatologicznym bez dodatkowej aktywacji światłem. Dzięki neutralnemu ph i maksymalnej aktywności jest bardzo  efektywny i nie uszkadza szkliwa.
Illumine Office – zabieg jest krótki, trwa od 30 do 45 min. i może przeprowadzić go jedynie doświadczony lekarz  stomatolog. Metodę tą stosuje się zarówno  do wybielania plam zewnętrznych jak i wewnętrznych . Mogą to  być zatem zęby martwe  albo  naturalnie zżółknięte  oraz   takie,  na których widoczne są  plamy wiekowe, pokarmowe, nikotynowe  czy też przebarwienia powstałe po  urazie miazgi.

Korektę kształtu zębów materiałami kompozytowymi:

Gradia, Ceramx Mono i Duo, Filtek Supreme – najnowszej generacji materiały kompozytowe służące do poprawy estetyki  nieprawidłowych kształtów zębów.

Korony protetyczne zarówno porcelanowe na podbudowie metalowej oraz z cerkonu:

Rozwiązanie to ma zastosowanie w przypadku pacjentów, których zęby osłabione są dużą ilością wypełnień lub zębów leczonych endodontycznie, gdzie niemożliwe jest zastosowanie licówek ceramicznych.

Implanty:

Metoda wszczepiania implantów posiada wiele zalet. Można ją stosować nie tylko do odtwarzania pojedynczego zęba czy kilku brakujących, ale i w przypadku całkowitego bezzębia. Implanty przywracają w 100 % siłę żucia, przy czym w przypadku protez jest to tylko 30-50%. Implanty zębów w niczym nie różnią się wyglądem i funkcjonalnością od prawdziwych zębów. Wszczepienie implantów nie powoduje uszkodzenia zębów sąsiednich.