Clear Aligner to opcja alternatywna dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych, zarówno tych ruchomych, jak i stałych. Te przezroczyste nakładki na zęby są nie tylko estetyczne, ale także wygodne w użytkowaniu. Skutecznie korygują wady zgryzu w krótszym czasie niż konwencjonalne metody leczenia

Dentalblue Katarzyna

Lekarz stomatolog
Katarzyna Wawrzyn

Ortodoncja - Clear Aligner

Poznaj lepiej nakładki Clear Aligner

W tradycyjnych aparatach to druty i zamki wywierają odpowiednie siły na zęby co powodowało zmianę ich położenia. W nakładkach Clear Aligner siły te wywierają różnej grubości płytki w trzech rozmiarach: soft – 0,5 mm, medium – 0,625 mm oraz hard – 0,75 mm.

Ich działanie wspomagane jest elastycznymi wyciągami i specjalnie zaprojektowanymi do tego celu Power Gripami przyklejanymi do zębów.

System Clear Aligner to gwarancja maksymalnego komfortu leczenia, najwyższej estetyki aparatu ortodontycznego, perfekcyjnej higieny podczas leczenia ortodontycznego połączona z wysoką efektywnością leczenia wad zgryzu.

Metoda Clear Aligner to nieinwazyjna terapia ortodontyczna przeznaczona zwłaszcza dla osób ceniących sobie estetykę. Z nakładkami Clear Aligner można swobodnie rozmawiać i śmiać się. Głównymi zaletami nakładek CA jest wysoki komfort, idealna higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum.

Nakładki są przeznaczone dla wszystkich, którzy  nie wyobrażają sobie noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Clear Aligner jest idealnym rozwiązaniem także dla osób uczulonych na nikiel i klej kompozytowy, który jest stosowany przy zakładaniu zamków ortodontycznych.

Przezroczyste szyny są coraz częściej wybierane przez osoby, które boją się negatywnych skutków noszenia aparatów stałych, jak wyrywanie zdrowych zębów, próchnica, przebarwienia, zniszczenie szkliwa czy podrażnione dziąsła.

Kwalifikacja pacjenta odbywa się podczas konsultacji, w trakcie której lekarz ocenia, czy dana wada nadaje się do leczenia tą metodą.

Ponieważ w jednym etapie leczenia, wszystkie trzy płytki soft, medium i hard mają ten sam kształt to różnica pomiędzy nimi polega na sile oddziaływania na zęby poprzez zwiększenie grubości płytki i jej sztywności.

Tak rozbudowany system pozwala na realizowanie takich ruchów zębów jak: przesunięcia, intruzje, ekstruzje, angulacje, rotacje, torkowanie a także na leczenie takich wad  jak:  silne stłoczenia zębów, diastemy, zgryzy otwarte, zgryzy głębokie, zgryzy krzyżowe , wady klasy II i III. Nakładki Clear Aligner to idealne rozwiązanie do leczenie tzw. recydyw czyli nawrotów wad zgryzu po leczeniu ortodontycznym.

Przebieg leczenia z zastosowaniem aparatu Clear Aligner

Konsultacja z lekarzem
W trakcie pierwszej konsultacji lekarz stomatolog ocenia, czy dana nieprawidłowość zgryzu może być skorygowana za pomocą nakładek Clear Aligner. W przypadku pozytywnej oceny, lekarz przeprowadza serię diagnostycznych badań, takich jak zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, oraz pobiera wyciski, które zostaną wykorzystane do wykonania modeli zębów. Na podstawie tych danych lekarz opracowuje spersonalizowany plan leczenia
Plan leczenia
Na tej konsultacji lekarz prezentuje pacjentowi dokładny plan terapeutyczny z użyciem nakładek Clear Aligner. Plan obejmuje symulację końcowego efektu leczenia, szacowany czas i koszty terapii, a także informacje na temat ewentualnych dodatkowych elementów, takich jak wyciągi czy guziki, które mogą być potrzebne w trakcie leczenia. Po zaakceptowaniu planu terapeutycznego, w ciągu kilku dni w laboratorium przygotowywane są pierwsze zestawy nakładek Clear Aligner
Leczenie
Pacjent otrzymuje pierwszy zestaw nakładek, które mają trzy różne grubości (miękką 0,5 mm, średnią 0,625 mm i twardą 0,75 mm) dla każdego łuku zębowego. Nakładki miękkie i średnie należy nosić przez jeden tydzień każda, podczas gdy nakładkę twardą pacjent nosi przez około dwa tygodnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. W trzecim tygodniu lekarz ponownie pobiera wyciski do kolejnego zestawu nakładek, które pacjent otrzymuje w czwartym tygodniu. Ten proces powtarza się co miesiąc, dopóki nie zostanie ukończony aktywny etap leczenia.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content