Clear Aligner stanowi alternatywę dla standardowych aparatów ortodontycznych, zarówno ruchomych, jak i stałych. Te przeźroczyste nakładki na zęby nie tylko poprawiają estetykę, ale także są wygodne w noszeniu. Skutecznie korygują wady zgryzu w krótszym czasie niż tradycyjne metody leczenia.

Dentalblue Katarzyna

Lekarz stomatolog
Katarzyna Wawrzyn

Ortodoncja - Clear Aligner

Poznaj lepiej nakładki Clear Aligner

W tradycyjnych aparatach to druty i zamki wywierają odpowiednie siły na zęby co powodowało zmianę ich położenia. W nakładkach Clear Aligner siły te wywierają różnej grubości płytki w trzech rozmiarach: soft – 0,5 mm, medium – 0,625 mm oraz hard – 0,75 mm.

Ich działanie wspomagane jest elastycznymi wyciągami i specjalnie zaprojektowanymi do tego celu Power Gripami przyklejanymi do zębów.

System Clear Aligner to gwarancja maksymalnego komfortu leczenia, najwyższej estetyki aparatu ortodontycznego, perfekcyjnej higieny podczas leczenia ortodontycznego połączona z wysoką efektywnością leczenia wad zgryzu.

Metoda Clear Aligner to nieinwazyjna terapia ortodontyczna przeznaczona zwłaszcza dla osób ceniących sobie estetykę. Z nakładkami Clear Aligner można swobodnie rozmawiać i śmiać się. Głównymi zaletami nakładek CA jest wysoki komfort, idealna higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum.

Nakładki są przeznaczone dla wszystkich, którzy  nie wyobrażają sobie noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Clear Aligner jest idealnym rozwiązaniem także dla osób uczulonych na nikiel i klej kompozytowy, który jest stosowany przy zakładaniu zamków ortodontycznych.

Przezroczyste szyny są coraz częściej wybierane przez osoby, które boją się negatywnych skutków noszenia aparatów stałych, jak wyrywanie zdrowych zębów, próchnica, przebarwienia, zniszczenie szkliwa czy podrażnione dziąsła.

Kwalifikacja pacjenta odbywa się podczas konsultacji, w trakcie której lekarz ocenia, czy dana wada nadaje się do leczenia tą metodą.

Ponieważ w jednym etapie leczenia, wszystkie trzy płytki soft, medium i hard mają ten sam kształt to różnica pomiędzy nimi polega na sile oddziaływania na zęby poprzez zwiększenie grubości płytki i jej sztywności.

Tak rozbudowany system pozwala na realizowanie takich ruchów zębów jak: przesunięcia, intruzje, ekstruzje, angulacje, rotacje, torkowanie a także na leczenie takich wad  jak:  silne stłoczenia zębów, diastemy, zgryzy otwarte, zgryzy głębokie, zgryzy krzyżowe , wady klasy II i III. Nakładki Clear Aligner to idealne rozwiązanie do leczenie tzw. recydyw czyli nawrotów wad zgryzu po leczeniu ortodontycznym.

Przebieg leczenia z zastosowaniem aparatu Clear Aligner

Konsultacja z lekarzem
Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej lekarz stomatolog ocenia, czy nieprawidłowości zgryzu mogą być skorygowane przy użyciu nakładek Clear Aligner. Jeśli otrzymuje pozytywną ocenę, przeprowadza szereg diagnostycznych testów, takich jak zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, oraz pobiera wyciski, które posłużą do wykonania modeli zębów. Na podstawie zebranych danych opracowywany jest spersonalizowany plan leczenia.
Plan leczenia
Podczas tej konsultacji lekarz prezentuje pacjentowi szczegółowy plan terapeutyczny wykorzystujący nakładki Clear Aligner. Plan ten obejmuje symulację ostatecznego efektu leczenia, szacowany czas trwania oraz koszty terapii. Dodatkowo, pacjent otrzymuje informacje na temat ewentualnych dodatkowych elementów, takich jak wyciągi czy guziki, które mogą być niezbędne w trakcie leczenia. Po zaakceptowaniu planu terapeutycznego, pierwsze zestawy nakładek Clear Aligner są przygotowywane w laboratorium w ciągu kilku dni.
Leczenie
Pacjent otrzymuje pierwszy zestaw nakładek, z których każda ma trzy różne grubości (miękką 0,5 mm, średnią 0,625 mm i twardą 0,75 mm) dla każdego łuku zębowego. Nakładki miękkie i średnie są noszone przez jeden tydzień każda, natomiast twardą nosi się przez około dwa tygodnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. W trzecim tygodniu lekarz ponownie pobiera wyciski do kolejnego zestawu nakładek, które pacjent otrzymuje w czwartym tygodniu. Ten proces jest powtarzany co miesiąc, aż do zakończenia aktywnego etapu leczenia.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content