Implanty zębów Białystok

Implant to specjalnie wykonany, zwykle z tytanu, sztuczny korzeń zęba, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba.

Implant zębowy umieszczany jest w kości wyrostka zębowego poprzez wkręcenie. Korona sztucznego zęba mocowana jest na stałe i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów.

Implanty stomatologiczne mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe.

Dentalblue kadra

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Dr n. med. Dorota Dziemiańczyk-Pakieła

Dentalblue kadra

Specjalista chirurgii stomatologicznej
Paulina Dzieszuta

Dentalblue kadra

 Chirurg Implantolog
Marek Chwiedosik

3D dolne zęby i implant dentystyczny przezroczysty render na białym tle

Etapy leczenia implantologicznego

Wizyta u lekarza dentysty
Podczas wizyty lekarz przeprowadza ogólny wywiad, sprawdza stan uzębienia i ocenia możliwości odbudowy braków zębowych za pomocą implantów. Podstawowym badaniem niezbędnym do zaplanowania leczenia jest RTG pantomograficzne. Czasami lekarz implantolog może zlecić dodatkowe badania np. tomografię komputerową czy densytometrię kości. Pacjenci, którzy posiadają zdjęcie RTG (np. pantomogram) powinni je zabrać ze sobą na wizytę. Implantolog na pewno wykona własne, aktualne zdjęcie, ale wcześniejsze zdjęcia mają znaczenie dla oceny stanu uzębienia. Na podstawie wyników badań lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta dobiera najlepszy wariant leczenia.
Wizyta kontrolna w gabinecie stomatologicznym
Odbywa się zazwyczaj w 10-14 dobie po zabiegu wszczepienia implantu.
Wszczepienie implantu
Zabieg umieszczenia implantu w kości jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Jest to zabieg bezbolesny, wykonywany w sposób niezwykle delikatny. Po zabiegu pacjent otrzymuje od lekarza zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Nie różnią się one znacząco od postępowania po innym zabiegu chirurgicznym w jamie ustnej np. po usunięciu zęba.
Uzupełnianie protetyczne
Odbudowę protetyczną na implancie (korony, mosty, protezy) wykonujemy przeważnie w okresie od 2 do 6 miesięcy od zabiegu implantacji. W niektórych przypadkach istnieje możliwość natychmiastowego obciążenia implantów pracą protetyczną.

Implant zęba cena Białystok

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę