Clear Aligner stanowi alternatywę dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych, które mogą być stałe lub ruchome. Te transparentne nakładki na zęby nie tylko poprawiają estetykę uśmiechu, ale również zapewniają wygodę użytkowania. Skutecznie korygują nieprawidłowości zgryzu w krótszym czasie niż tradycyjne metody leczenia.

Dentalblue Katarzyna

Lekarz stomatolog
Katarzyna Wawrzyn

Ortodoncja - Clear Aligner

Poznaj lepiej nakładki Clear Aligner

W tradycyjnych aparatach to druty i zamki wywierają odpowiednie siły na zęby co powodowało zmianę ich położenia. W nakładkach Clear Aligner siły te wywierają różnej grubości płytki w trzech rozmiarach: soft – 0,5 mm, medium – 0,625 mm oraz hard – 0,75 mm.

Ich działanie opiera się na elastycznych wyciągach oraz specjalnie zaprojektowanych Power Gripach, które są przyklejane do zębów.

System Clear Aligner gwarantuje maksymalny komfort podczas leczenia, najwyższą estetykę aparatu ortodontycznego, doskonałą higienę w trakcie terapii ortodontycznej oraz wysoką skuteczność w korygowaniu wad zgryzu.

Metoda Clear Aligner to bezinwazyjna terapia ortodontyczna, szczególnie polecana dla osób, które przywiązują wagę do estetyki. Dzięki nakładkom Clear Aligner można swobodnie rozmawiać i śmiać się. Główne zalety nakładek CA to wysoki komfort, doskonała higiena oraz skrócony czas leczenia.

Nakładki są przeznaczone dla wszystkich, którzy  nie wyobrażają sobie noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Clear Aligner jest idealnym rozwiązaniem także dla osób uczulonych na nikiel i klej kompozytowy, który jest stosowany przy zakładaniu zamków ortodontycznych.

Przezroczyste szyny są coraz częściej wybierane przez osoby, które boją się negatywnych skutków noszenia aparatów stałych, jak wyrywanie zdrowych zębów, próchnica, przebarwienia, zniszczenie szkliwa czy podrażnione dziąsła.

Kwalifikacja pacjenta odbywa się podczas konsultacji, w trakcie której lekarz ocenia, czy dana wada nadaje się do leczenia tą metodą.

Ponieważ w jednym etapie leczenia, wszystkie trzy płytki soft, medium i hard mają ten sam kształt to różnica pomiędzy nimi polega na sile oddziaływania na zęby poprzez zwiększenie grubości płytki i jej sztywności.

Tak rozbudowany system pozwala na realizowanie takich ruchów zębów jak: przesunięcia, intruzje, ekstruzje, angulacje, rotacje, torkowanie a także na leczenie takich wad  jak:  silne stłoczenia zębów, diastemy, zgryzy otwarte, zgryzy głębokie, zgryzy krzyżowe , wady klasy II i III. Nakładki Clear Aligner to idealne rozwiązanie do leczenie tzw. recydyw czyli nawrotów wad zgryzu po leczeniu ortodontycznym.

Przebieg leczenia z zastosowaniem aparatu Clear Aligner

Konsultacja z lekarzem
W trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej, dentysta ocenia, czy nieprawidłowości zgryzu mogą być skorygowane za pomocą nakładek Clear Aligner. Jeśli pacjent spełnia kryteria, przeprowadza szereg testów diagnostycznych, takich jak zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, oraz pobiera wyciski, które będą wykorzystane do stworzenia modeli zębów. Na podstawie zebranych danych opracowywany jest spersonalizowany plan leczenia.
Plan leczenia
W trakcie tej konsultacji, lekarz przedstawia pacjentowi szczegółowy plan terapeutyczny, wykorzystując nakładki Clear Aligner. Plan obejmuje symulację końcowego efektu leczenia, szacowany czas trwania oraz koszty terapii. Dodatkowo, pacjent otrzymuje informacje dotyczące ewentualnych dodatkowych elementów, takich jak wyciągi czy guziki, które mogą być konieczne w trakcie leczenia. Po zaakceptowaniu planu terapeutycznego, pierwsze zestawy nakładek Clear Aligner są przygotowywane w laboratorium w ciągu kilku dni.
Leczenie
Pacjent otrzymuje pierwszy zestaw nakładek, z których każda ma trzy różne grubości: miękką (0,5 mm), średnią (0,625 mm) i twardą (0,75 mm) dla każdego łuku zębowego. Nakładki miękkie i średnie noszone są przez jeden tydzień każda, podczas gdy twarda noszona jest przez około dwa tygodnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. W trzecim tygodniu lekarz ponownie pobiera wyciski do kolejnego zestawu nakładek, które pacjent otrzymuje w czwartym tygodniu. Ten proces powtarza się co miesiąc, aż do zakończenia aktywnego etapu leczenia.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content