Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

to dział medycyny, zajmujący się poprawą jakości życia poprzez działania mające spowolnić proces starzenia się skóry. Te drobne, nieinwazyjne zabiegi mogą odmłodzić skórę, poprawić jej stan lub zniwelować drobne defekty estetyczne, które wpływają negatywnie na naszą samoocenę.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w Dentalblue :

Botox

Toksyna botulinowa zwana potocznie botoksem  znajduje zastosowanie w przypadku redukcji zmarszczek ( między brwiami, poziomych zmarszczek czołowych, kurzych łapek, zmarszczek “palacza”). Stosowana również w leczeniu bruksizmu tj. mimowolnego zgrzytania zębami.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jest to metoda cechująca się dużym bezpieczeństwo stosowania, gdyż  kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w ludzkiej skórze związkiem. Odpowiada za jej utrzymanie prawidłowego nawilżenia i elastyczności. Substancja ta redukuje istniejące zmarszczki i wygładza skórę. Osiągany przez jego zastosowanie efekt nawilżenia i wypełniania zmarszczek wynika z możliwości chłonięcia dużej ilości wody. Już jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet kilka tysięcy cząsteczek wody co sprawia, że jest on środkiem bardzo chętnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg stosowany jako skuteczna metoda przywracająca skórze piękny i zdrowy wygląd. Polega na gęstym nakłuwaniu skóry za pomocą cienkiej igły i wstrzykiwaniu specjalnie skomponowanych substancji odżywczych, które działając w głębokich warstwach skóry odżywiają ją i stymulują procesy regeneracyjne. Koktajle do mezoterapii zawierają m.in. aminokwasy, witaminy, minerały, związki lipotyczne i substancje znieczulające. Regularne korzystanie z tego zabiegu skutecznie powstrzymuje procesy starzenia. Znikają też niedoskonałości, takie jak pierwsze zmarszczki czy przebarwienia. Skóra jest dogłębnie nawilżona.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi własnej pacjenta zawiera skoncentrowaną ilość czynników wzrostu odpowiedzialnych m.in. za regenerację tkanek, pobudzanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i aktywację komórek macierzystych w organizmie. To więc poniekąd naturalny eliksir młodości, który z powodzeniem wykorzystywany jest w medycynie estetycznej. Aplikacja podskórna osocza bogatopłytkowego skutecznie pobudza regenerację skóry, nawilża ją i odmładza. Zmarszczki zostają wyraźnie spłycone, a cera staje się bardziej elastyczna. Terapia osoczem bogatopłytkowym ma również zastosowanie w leczeniu łysienia.