Nieustanny rozwój stomatologii i ortodoncji pozwala na oferowanie pacjentom coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, pozwalających na zmniejszenie bądź całkowite zniwelowanie wad zgryzu, bez konieczności noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Wśród nich, można wyróżnić nakładkę Clear Aligner, która ze względu na swoją niską inwazyjność i skuteczność cieszy się coraz większą popularnością.

Nakładki Clear Aligner – nowoczesna metoda ortodontyczna

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w leczeniu niewielkich oraz średnio zaawansowanych wad zgryzu, niewymagających zakładania stałego aparatu ortodontycznego.

Wspomniana metoda polega na przygotowaniu przezroczystych nakładek, dopasowywanych indywidualnie do każdego pacjenta, które wraz z postępującą korektą zębów są odpowiednio modyfikowane, w celu uzyskania zadowalającego efektu. Zwykle, pacjent otrzymuje 3 komplety nakładek o różnej grubości, które powinien zakładać kolejno, w odstępach czasu zaleconych przez ortodontę. Następnie, po wizycie kontrolnej, przygotowywane są kolejne zestawy, tworzone na podstawie nowego wycisku.

Po uzyskaniu odpowiedniego efektu estetycznego, konieczne jest noszenie nakładek retencyjnych, pozwalających na ustabilizowanie zębów w nowej pozycji oraz zyskanie zdrowego, atrakcyjnego wizualnie uśmiechu.

Clear Aligner – zalety

Głównym plusem wspomnianego rozwiązania jest jego niska inwazyjność. Poza tym, nakładki są całkowicie przezroczyste, dzięki czemu są niemal niewidoczne, przez co zapewniają komfort podczas noszenia.

Nakładki ortodontyczne wykonane są ze specjalnego materiału biokompatybilnego, który nie powoduje podrażnień i reakcji alergicznych, co pozwala na ich zastosowanie niemal u każdego pacjenta.

Dodatkowo, przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, Clear Aligner może być ściągany podczas mycia zębów czy jedzenia, umożliwiając zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Clear Aligner to atrakcyjna propozycja dla wielu osób, które dotychczas, głównie ze względów estetycznych, nie zdecydowały się na leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem tradycyjnych aparatów.