Dentysta dziecięcy Bydgoszcz

Drodzy Rodzice!

Pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym powinny odbywać się zaraz po wyrżnięciu się pierwszych ząbków. Pierwszy kontakt, badanie, rozmowa, zdecydowanie ułatwia późniejsze ewentualne leczenie u Naszych Pociech.

Najgorszą sytuacją jest pierwsza wizyta dziecka z bolącym zębem. Dziecko może zrazić się i więcej nie życzyć sobie wizyt u stomatologa. Oswajając dzieci z faktu przebywania w gabinecie od najmłodszych lat ich życia jest bardzo ważne. Doskonale wiedzą, jak ważne jest dbanie o ząbki mleczne, by ząbki stałe były zdrowe.

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Aneta Kondzior-Ziemniewicz

Dentalblue kadra

Lekarz dentysta
Aleksandra Malinowska

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Grzegorz Borowski

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Martyna Bator

Szczotkowanie zębów dziecko

Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem najmłodszych pacjentów, która została wyodrębniona ze względu na odmienną budowę zębów i narządów żucia u dzieci i młodzieży. Fakt ten powoduje konieczność zastosowania specyficznych metod postępowania. 


Ogromne znaczenie na prawidłowy rozwój tkanek przyzębia i zęby stałe w latach późniejszych mają wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym i to od najwcześniejszych lat życia. Tu lekarz dentysta pokaże, najlepiej na modelach lub na filmie, prawidłowy instruktaż higieny jamy ustnej. Dotyczy on zwłaszcza techniki szczotkowania zębów – zalecane są ruchy okrężne, używanie szczoteczki z miękkim lub średnim włosiem, używanie odpowiedniej pasty przeznaczonej dla dzieci z odpowiednią ilością poziomu fluoru oraz środków ściernych.
Uśmiech dziecko

Takie zabiegi nie są dla dziecka ani bolesne, ani nieprzyjemne. Wynika z nich jeszcze jedna bardzo pożyteczna sprawa: uczą dzieci nie bać się dentysty.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę