Leczenie endodontyczne

 

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zębów pozbawionych żywej tkanki (tzw. miazgi zęba) czyli naczynia i nerwu.Infekcja bakteryjna przenikająca w głąb zęba prowadzi do powstania zapalenia miazgi, tworzenia się mikroropni, zapalenia ozębnej przywierzchołkowej i rozwoju zapaleń okołowierzchołkowych tkanek zęba. Nieleczona, może doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów stałych i zaburzeń funkcjonowania układu stomatognatycznego. Oczywistym celem leczenia endodontycznego jest niedopuszczenie do infekcji wewnątrz kanału korzeniowego oraz jej wyeliminowanie.

 

W Dentalblue proponujemy:

– bezbolesne leczenie endodontyczne  – zabiegi odbywają się w znieczuleniu miejscowym

– podczas leczenia zastosowany jest system narzędzi rotacyjnych co  pozwala na precyzyjne i bardzo szybkie opracowanie i poszerzenie kanałów korzeniowych zębów

– do wypełnienia kanałów korzeniowych zębów stosujemy systemem płynnej gutaperką umożliwiający w odróżnieniu od klasycznych metod, szczelniejsze (dokładniejsze) wypełnienie opracowanych kanałów

 – leczenie kanałowe pod mikroskopem

Mikroskop ten zapewnia wyraźny, powiększony, trójwymiarowy obraz z dużą głębią i szerokim polem widzenia. Dzięki zastosowaniu mikroskopu wykonujemy bardzo precyzyjne zabiegi wymagające dużych powiększeń. Połączenie światła z powiększeniem zastosowane w mikroskopie pozwalają na obserwację zmian chorobowych niedostrzegalnych gołym okiem.

 

Za pomocą mikroskopu możliwe jest bardziej dokładne oczyszczenie systemu kanałowego, odnalezienie dodatkowych kanałów i wypełnienie ich, co ma bardzo duży wpływ na efekt leczenia.

Naszą specjalnością jest udrażnianie wąskich (zobliterowanych kanałów), czy usuwanie narzędzi z systemu kanałowego, działając niejednokrotnie na zlecenie lekarzy z innych gabinetów.