Drodzy Rodzice!

Pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym powinny odbywać się zaraz po wyrżnięciu się pierwszych ząbków. Pierwszy kontakt, badanie, rozmowa, decydująco ułatwiają późniejsze możliwe leczenie u naszych małych pacjentów.

Najgorszą sytuacją jest pierwsza wizyta dziecka z bolącym zębem. Dziecko może zrazić się i nie chcieć więcej odwiedzać stomatologa. Wprowadzanie dzieci od najmłodszych lat do wizyt w gabinecie jest bardzo ważne. Doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o ząbki mleczne, aby ząbki stałe były zdrowe i bezproblemowe.

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Aneta Kondzior-Ziemniewicz

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Aleksandra Malinowska

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Grzegorz Borowski

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Martyna Bator

Szczotkowanie zębów dziecko

Pedodoncja jest działem stomatologii, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem najmłodszych pacjentów. Dziedzina ta została wyodrębniona ze względu na różnice w budowie zębów i narządów żucia u dzieci i młodzieży, co wymaga zastosowania specyficznych metod postępowania.

Regularne wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym od najmłodszych lat mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju tkanek przyzębia oraz stałych zębów w przyszłości. Wartość tych wizyt polega na tym, że lekarz dentysta może zaprezentować dziecku prawidłowe techniki higieny jamy ustnej na modelach lub w filmach. Szczególną uwagę należy zwrócić na technikę szczotkowania zębów – zalecane są ruchy okrężne, używanie szczoteczek z miękkim lub średnim włosiem, a także stosowanie odpowiedniej pasty z odpowiednią ilością fluoru i wolną od środków ścierających.

Uśmiech dziecko

Takie zabiegi nie są dla dziecka ani bolesne, ani nieprzyjemne. Wynika z nich jeszcze jedna bardzo pożyteczna sprawa: uczą dzieci nie bać się dentysty.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content