Drodzy Rodzice!

Pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym powinny odbywać się zaraz po wyrżnięciu się pierwszych ząbków. Pierwszy kontakt, badanie, rozmowa, decydująco ułatwiają późniejsze możliwe leczenie u naszych małych pacjentów.

Najgorszą sytuacją jest pierwsza wizyta dziecka z bolącym zębem. Dziecko może zrazić się i nie chcieć więcej odwiedzać stomatologa. Wprowadzanie dzieci od najmłodszych lat do wizyt w gabinecie jest bardzo ważne. Doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o ząbki mleczne, aby ząbki stałe były zdrowe i bezproblemowe.

Lekarz stomatolog
Aneta Kondzior-Ziemniewicz

Lekarz stomatolog
Aleksandra Malinowska

Lekarz stomatolog
Grzegorz Borowski

Lekarz stomatolog
Martyna Bator

Pedodoncja jest działem stomatologii, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem najmłodszych pacjentów. Dziedzina ta została wyodrębniona ze względu na różnice w budowie zębów i narządów żucia u dzieci i młodzieży, co wymaga zastosowania specyficznych metod postępowania.

Regularne wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym od najmłodszych lat mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju tkanek przyzębia oraz stałych zębów w przyszłości. Wartość tych wizyt polega na tym, że lekarz dentysta może zaprezentować dziecku prawidłowe techniki higieny jamy ustnej na modelach lub w filmach. Szczególną uwagę należy zwrócić na technikę szczotkowania zębów – zalecane są ruchy okrężne, używanie szczoteczek z miękkim lub średnim włosiem, a także stosowanie odpowiedniej pasty z odpowiednią ilością fluoru i wolną od środków ścierających.

Takie zabiegi nie są dla dziecka ani bolesne, ani nieprzyjemne. Wynika z nich jeszcze jedna bardzo pożyteczna sprawa: uczą dzieci nie bać się dentysty.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content