Estetyka stomatologiczna to dziedzina nauki, która zajmuje się analizą i oceną kryteriów estetycznych piękna. Ważne jest, aby mieć piękne i zdrowe zęby, ponieważ wpływają one na nasze poczucie własnej wartości i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Stomatologia estetyczna obejmuje szeroki zakres działań, które służą poprawie wyglądu zębów i twarzy. Przeprowadzane szczegółowe badania pozwalają lekarzowi poznać potrzeby i oczekiwania pacjenta, a także ocenić stan uzębienia, zgryzu, błony śluzowej i przyzębia. Na podstawie tych informacji opracowywany jest plan leczenia, mający na celu osiągnięcie jak najszybszego pięknego i białego uśmiechu.

Dentalblue Katarzyna

Lekarz stomatolog     Katarzyna Wawrzyn

Dentalblue kadra

Lekarz dentysta
Aleksandra Malinowska

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Oleksandr Chorba 

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Martyna Bator

Anna Kondrat

Lekarz stomatolog
Anna Kondrat

Wzornik kolorów zębów

Dentalblue proponuje :

Zabiegi profilaktyczno-higieniczne z instruktażem higieny jamy ustnej:
czyszczenie osadów z jednoczesnym efektem rozjaśnienia zębów przy użyciu piaskarki (piaskowanie zębów) oraz usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (skaling), zabieg zakończony jest fluoryzacją kontaktową.
Wypełnianie ubytków twardych tkanek zęba:
stosujemy materiały kompozytowe zarówno nanohybrydowe o wysokiej estetyce w przypadku odbudowy ubytków w zębach przednich oraz materiały kompozytowe o zmniejszonym współczynniku ścieralności w przypadku odbudowy ubytków w zębach bocznych.
Korektę kształtu zębów materiałami kompozytowymi:
Gradia, Ceramx Mono i Duo, Filtek Supreme – najnowszej generacji materiały kompozytowe służące do poprawy estetyki nieprawidłowych kształtów zębów.
Korony protetyczne zarówno porcelanowe na podbudowie metalowej oraz z cerkonu:
Rozwiązanie to ma zastosowanie w przypadku pacjentów, których zęby osłabione są dużą ilością wypełnień lub zębów leczonych endodontycznie, gdzie niemożliwe jest zastosowanie licówek ceramicznych.
Implanty:
Metoda wszczepiania implantów posiada wiele zalet. Można ją stosować nie tylko do odtwarzania pojedynczego zęba czy kilku brakujących, ale i w przypadku całkowitego bezzębia. Implanty przywracają w 100 % siłę żucia, przy czym w przypadku protez jest to tylko 30-50%. Implanty zębów w niczym nie różnią się wyglądem i funkcjonalnością od prawdziwych zębów. Wszczepienie implantów nie powoduje uszkodzenia zębów sąsiednich.
Wybielanie zębów:
Każdy zabieg wybielania powinien być poprzedzony badaniem lekarskim, podczas którego lekarz ocenia rodzaj przebarwień. Dentysta przeprowadza wywiad z pacjentem, starając się ustalić czynnik etiologiczny powstałych przebarwień. Badaniem wewnątrzustnym jest oceniany stan błony śluzowej oraz tkanek twardych. Następnie lekarz określa aktualny odcień barwy zębów co wymaga wykonania zabiegu profesjonalnego oczyszczania zębów.

Metoda wybielania zębów jest doborana indywidualnie dla każdego pacjenta. Przyjmuje się różne strategie: wybielanie profesjonalne w gabinecie stomatologicznym, nocne wybielanie nakładkowe w domu pod nadzorem lekarza stomatologa i metoda kombinowana. W przypadku metody kombinowanej, proces wybielania rozpoczyna się w gabinecie stomatologicznym, a pacjent kontynuuje zabieg w domu przez okres 1-3 dni.

Opalescense Xtra Boost to chemicznie aktywny żel służący do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, który nie wymaga dodatkowej aktywacji światłem. Dzięki neutralnemu pH i maksymalnej aktywności, jest bardzo efektywny i nie uszkadza szkliwa. Największym plusem zabiegu wybielania przeprowadzanego w gabinecie stomatologicznym jest krótki czas trwania (od 30 do 60 minut) oraz natychmiastowe rozjaśnienie zębów.

Niestety, wady tego systemu to wyższe stężenie środków wybielających i wyższy koszt dla pacjenta. Wybielanie w domu za pomocą nadtlenku karbamidu o stężeniu 10% lub 15% wymaga aplikacji przez pacjenta przy użyciu indywidualnej szyny na kilka godzin w ciągu dnia lub podczas snu. Zabieg jest wykonywany przez pacjenta, ale lekarz nadzoruje go i kontroluje podczas regularnych wizyt.

Uśmiech

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content