Chirurgia

images

Chirurgia stomatologiczna jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

W naszym gabinecie oferujemy:

ekstrakcję (usuwanie zębów)

operacyjne usunięcie zębów zatrzymanych w kości

odsłanianie zębów zatrzymanych

plastykę połączeń z zatoką szczękową

resekcję wierzchołka korzeni

hemisekcję

podcinanie wędzidełek

chirurgię implantologiczną

Chirurgiczne usunięcie zębów zatrzymanych w kości

Zębem zatrzymanym jest każdy ząb stały, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty. Najczęściej problem ten dotyczy „zębów mądrości”, ale mogą to być również górne kły, górne jak i dolne siekacze, zęby przedtrzonowe. Zatrzymany ząb mądrości najczęściej częściowo widoczny i przykryty fałdem dziąsła może powodować przewlekłe stany zapalne, uszkodzenia innych trzonowców, torbiele. Zęby mądrości usuwa się często u dzieci ze wskazań ortodontycznych.

Chirurgiczne usunięcie wierzchołków korzeni-resekcji

Jest to zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z przyległymi do niego zmienionymi chorobowo tkankami. Najczęściej dotyczy zębów jednokorzeniowych zlokalizowanych w przednim odcinku szczęki i żuchwy. Zabieg wykonywany jest w sytuacji kiedy leczenie endodontyczne jest nieskuteczne. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po odcięciu wierzchołka korzenia jego zakończenie wypełnia się szczelnie materiałem.

zab-madrosci-usuwanie-usemki-chirurgiczne-usuniecie-zeba-dentim-clinic-katowice