Stomatologia dziecięca

dziecko20160625_194702

Dzieci już od najmłodszych lat powinny być objęte profesjonalną opieką stomatologiczną.

Drodzy Rodzice!!!

Apel do Was: pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym powinny odbywać się zaraz po wyrżnięciu się pierwszych ząbków. Pierwszy kontakt, badanie, rozmowa, zdecydowanie ułatwia późniejsze ewentualne leczenie u Naszych Pociech. Najgorszą sytuacją jest pierwsza wizyta Malucha z bolącym ząbkiem!!! Bączek może zrazić się i więcej nie życzyć sobie wizyt u stomatologa 🙂

Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem najmłodszych pacjentów, która została wyodrębniona ze względu na odmienną budowę zębów i narządów żucia u dzieci i młodzieży. Fakt ten powoduje konieczność zastosowania specyficznych metod postępowania. Osobiście mogę pochwalić się bączkami w wieku dwóch i trzech lat, którym opracowałam i wypełniłam ubytki próchnicowe w zębach mlecznych. Jeszcze do mnie wrócą…Moje osobiste bąki kłócą się miedzy sobą, które z nich ma pierwsze usiąść na fotel. Wynika to z faktu przebywania moich dzieci w gabinecie od najmłodszych lat ich życia. Doskonale wiedzą, jak ważne jest dbanie o ząbki mleczne, by ząbki stałe były zdrowe.

Ogromne znaczenie na prawidłowy rozwój tkanek przyzębia i zęby stałe w latach późniejszych mają wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym i to od najwcześniejszych lat życia. Tu lekarz stomatolog pokaże, najlepiej na modelach lub na filmie, prawidłowy instruktaż higieny jamy ustnej. Dotyczy on zwłaszcza techniki szczotkowania zębów – zalecane są ruchy okrężne, używanie szczoteczki z miękkim lub średnim włosiem, używanie odpowiedniej pasty przeznaczonej dla dzieci z odpowiednią ilością poziomu fluoru oraz środków ściernych. Takie zabiegi nie są dla dziecka ani bolesne, ani nieprzyjemne. Wynika z nich jeszcze jedna bardzo pożyteczna sprawa: uczą dzieci nie bać się dentysty.

KĄCIK ZABAW DLA DZIECI

timthumb-php