Estetyka to nauka o kryteriach piękna. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.
Szczegółowe badania polegają na poznaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz  sprawdzeniu stanu uzębienia, zgryzu, błony śluzowej i przyzębia. Efektem tych działań jest szczegółowo opracowany plan leczenia pacjenta mający na celu jak najszybsze osiągnięcie pięknego, białego uśmiechu.
Dentalblue Katarzyna

Lekarz stomatolog
Katarzyna Wawrzyn

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Aleksandra Malinowska

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Grzegorz Borowski

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Oleksandr Chorba 

Dentalblue kadra

Lekarz stomatolog
Martyna Bator

Wzornik kolorów zębów

Dentalblue proponuje :

Zabiegi profilaktyczno-higieniczne z instruktażem higieny jamy ustnej:
czyszczenie osadów z jednoczesnym efektem rozjaśnienia zębów przy użyciu piaskarki (piaskowanie zębów) oraz usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (skaling), zabieg zakończony jest fluoryzacją kontaktową.
Wypełnianie ubytków twardych tkanek zęba:
stosujemy materiały kompozytowe zarówno nanohybrydowe o wysokiej estetyce w przypadku odbudowy ubytków w zębach przednich oraz materiały kompozytowe o zmniejszonym współczynniku ścieralności w przypadku odbudowy ubytków w zębach bocznych.
Korektę kształtu zębów materiałami kompozytowymi:
Gradia, Ceramx Mono i Duo, Filtek Supreme – najnowszej generacji materiały kompozytowe służące do poprawy estetyki nieprawidłowych kształtów zębów.
Korony protetyczne zarówno porcelanowe na podbudowie metalowej oraz z cerkonu:
Rozwiązanie to ma zastosowanie w przypadku pacjentów, których zęby osłabione są dużą ilością wypełnień lub zębów leczonych endodontycznie, gdzie niemożliwe jest zastosowanie licówek ceramicznych.
Implanty:
Metoda wszczepiania implantów posiada wiele zalet. Można ją stosować nie tylko do odtwarzania pojedynczego zęba czy kilku brakujących, ale i w przypadku całkowitego bezzębia. Implanty przywracają w 100 % siłę żucia, przy czym w przypadku protez jest to tylko 30-50%. Implanty zębów w niczym nie różnią się wyglądem i funkcjonalnością od prawdziwych zębów. Wszczepienie implantów nie powoduje uszkodzenia zębów sąsiednich.
Wybielanie zębów:
Każdy zabieg wybielania powinien być poprzedzony badaniem lekarskim, podczas którego lekarz ocenia rodzaj przebarwień. Dentysta przeprowadza wywiad z pacjentem, starając się ustalić czynnik etiologiczny powstałych przebarwień. Badaniem wewnątrzustnym jest oceniany stan błony śluzowej oraz tkanek twardych. Następnie lekarz określa aktualny odcień barwy zębów co wymaga wykonania zabiegu profesjonalnego oczyszczania zębów.

Metoda wybielania zębów jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. Możemy brać pod uwagę następujące metody: wybielanie profesjonalne, które lekarz przeprowadza w gabinecie stomatologicznym, nocne wybielanie nakładkowe w domu pod nadzorem lekarza stomatologa oraz metoda kombinowana. Polega ona na rozpoczęciu procesy wybielania w gabinecie stomatologicznym a następnie pacjent w warunkach domowych kontynuuje zabieg przez okres 1-3 dni.

Opalescense Xtra Boost – jest aktywnym chemicznie żelem, służącym do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym bez dodatkowej aktywacji światłem. Dzięki neutralnemu ph i maksymalnej aktywności jest bardzo efektywny i nie uszkadza szkliwa. Największą zaletą procedury wybielania przeprowadzanej w gabinecie stomatologicznym jest krótki czas trwania zabiegu (od 30 do 60 minut) oraz niemal natychmiastowy efekt rozjaśnienia zębów.

Za wady tego systemu można uznać większe stężenie środków wybielających oraz wyższy koszt zabiegu dla pacjenta. Wybielanie w warunkach domowych zakłada użycie 10% lub 15% nadtlenku karbamidu opraz aplikację za pomocą indywidualnej szyny którą pacjent nosi przez kilka godzin w czasie dnia lub podczas snu. Zabieg jest wykonywany przez pacjenta, ale nadzorowany i kontrolowany przez lekarza w czasie regularnych wizyt.

Uśmiech

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content