Metodą o szerokich możliwościach diagnozowania pacjenta w wielu dziedzinach stomatologii i laryngologii jest tomografia komputerowa. Metoda daje trójwymiarowy obraz badanego obszaru. Dzięki temu chirurg stomatolog może dokładnie zaplanować rozmiar implantów oraz dokładnie określić pozycję ich położenia w kości. Może też precyzyjnie zaplanować zabieg odbudowy kości i określić położenie kanałów żuchwy.

W Dentalblue wykonujemy tomografię komputerową CBCT z promieniem stożkowym. To najnowsza technologia, w której dawka promieniowania zmniejszona jest do minimum. Krótki czas ekspozycji na promieniowanie to również ograniczone ryzyko poruszenia się pacjenta podczas badania, co wpływa na uzyskanie wysokiej jakości obrazu i dokładnej diagnozy.

W endodoncji tomografia stożkowa zęba pozwala na ocenę zmian okołowierzchołkowych, położenie kanałów zębowych i wykrycie kanałów dodatkowych. Stomatolog może ocenić przebieg resorpcji zewnętrznej i wewnętrznej, a także ocenić dokładność wypełnienia kanałów. Tomografia komputerowa szczęki lub żuchwy jest metodą przydatną w periodontologii, ortodoncji, jak również w diagnostyce schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych. W laryngologii natomiast badanie wykonuje się celu oceny zatoki szczękowej, zatok przynosowych i jamy nosowej.

Rentgenodiagnostyka

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zapisów na wizytę

Languages »
Skip to content