Każdy z nas chciałby cieszyć się atrakcyjnym, promiennym uśmiechem. Niestety, z różnych powodów, nie zawsze jest to możliwe. Wśród głównych przyczyn, można wyróżnić m.in. ubytki czy złamania zębów, znacznie wpływających na estetykę uzębienia. Z pomocą przychodzą uzupełnienia protetyczne, a także inne innowacyjne rozwiązania, takie jak m.in. korony cyrkonowe, pozwalające przywrócić atrakcyjny uśmiech.

Czym są korony cyrkonowe?

Wspomniane rozwiązanie wykorzystywane jest w celu odbudowy nadłamanych oraz skruszonych zębów, które uległy zniszczeniu m.in. wskutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej bądź nieleczonej próchnicy czy endodoncji. Może być również stosowane w przypadku zębów, które uległy nieestetycznym przebarwieniom.

Dodatkowo, wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, co pozwala na ich idealne dopasowanie do pozostałych zębów, a tym samym uzyskanie jednolitego uśmiechu.

Korony cyrkonowe zwykle mocowane są na implancie bądź uszkodzonym zębie, co pozwala go zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem, chronią przed powstawaniem deformacji w obrębie zgryzu.

Korony cyrkonowe – zalety

Prezentowane rozwiązanie protetyczne ma wiele zalet, dzięki którym coraz częściej wykorzystywane jest w przypadku korekcji pojedynczych ubytków zębowych. Z powodzeniem można dopasować je do barwy szkliwa, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie naturalnego efektu. Ich założenie pozwala również zapewnić komfort podczas codziennych czynności – w tym m.in. mówienia, jedzenia czy uśmiechania się.

Materiał, z którego wykonywane są korony, jest wytrzymały i odporny na ścieranie, dzięki czemu na długo zachowuje swoją pierwotną estetykę i funkcjonalność. Poza tym, jest on również dobrze tolerowany przez organizm, nie powodując reakcji alergicznych, nawet u wrażliwych osób.

Wspomniane rozwiązanie protetyczne może zostać wykorzystane niemal u każdego pacjenta, borykającego się z ubytkami bądź nieprawidłowościami w obrębie uzębienia, co czyni z nich niezwykle uniwersalną metodę, pozwalającą na przywrócenie pierwotnej estetyki uśmiechu.