Znieczulenie ogólne

Leczenie wykonywane w znieczuleniu ogólnym, potocznie zwane przez Pacjentów „leczeniem w narkozie”, wykonywane są u osób uczulonych na środki znieczulenia miejscowego, utrudniony jest kontakt lub brak współpracy z Pacjentem (np. niedorozwój umysłowy, zaburzenia psychiczne), ostre, rozlane stany zapalne w okolicy szczękowo- twarzowej (np. ropnie), w których nasiękowe lub przewodowe znieczulenie miejscowe nie wywoła efektu zniesienia bólu, a może przyczynić się do rozszerzenia procesu zapalnego.

Poza tym leczenie w znieczuleniu ogólnym stosowane jest także u dzieci, które są za małe na współpracę z lekarzem, mają zaawansowaną próchnicę, cierpią z powodu bólu, a ich stan uzębienia stanowi poważne zagrożenia dla zdrowia całego organizmu. Zaniedbania w leczeniu doprowadzają do przewlekłych stanów zapalnych, przetok, ropni i wielu innych.

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym w naszej klinice wykonywane są zarówno na NFZ jak i prywatnie

Refundacja zabiegów stomatologicznych realizowanych w znieczuleniu ogólnym przysługuje:

  • pacjentom do ukończenia 16 roku życia na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności (bez określania stopnia upośledzenia)
  • pacjentom, którzy ukończyli 16 rok życia i uzyskali orzeczenie o umiarkowanym bądź głębokim stopniu niepełnosprawności

Kwalifikacje do zabiegu

Przed przygotowaniem do zabiegu stomatologicznego w narkozie konieczna jest konsultacja stomatologiczno-anestezjologiczna, od której zależy zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu.

W tym celu lekarz stomatolog bada Pacjenta, zleca wykonanie zdjęcia pantomograficznego, a w dalszej kolejności zbiera dokładny wywiad. Pytamy naszych Pacjentów o przebyte choroby, stosowane obecnie leki, wagę i wzrost. Istotna jest również̇ ocena parametrów laboratoryjnych. Wszystkie badania dodatkowe można wykonać dzień lub kilka dni przed planowanym zabiegiem.

W zabiegu biorą udział dwa zespoły – stomatologiczny i anestezjologiczny. Oprócz lekarzy – stomatologa i anestezjologa, w gabinecie obecne są też pomoce – asysta stomatologiczna i wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna towarzysząca przy znieczuleniu ogólnym.

Niezależnie od miejsca przeprowadzania zabiegu w znieczuleniu ogólnym obowiązują te same standardy i zasady postępowania anestezjologicznego wobec pacjenta. Sprawą nadrzędną jest bezpieczeństwo chorego i temu warunkowi podporządkowane są wszystkie inne.

Gabinet zabiegowy każdorazowo wyposażony jest w przygotowany do natychmiastowego użycia sprzętu do intubacji dotchawiczej i do prowadzenia wentylacji zastępczej u Pacjenta, źródło tlenu, dodatkowy ssak o dużej sile ssania (oprócz tego używanego na co dzień w gabinecie stomatologicznym) oraz aparaturę do monitorowania podstawowych parametrów życiowych. Stomatologiczne leczenie w narkozie z opieką jaką gwarantuje klinika stomatologiczna Dentalblue jest na najwyższym poziomie. To daje poczucie bezpieczeństwa Pacjentom.

Dysponujemy zgranym, wysoce wykwalifikowanym personelem, dzięki czemu zapewniamy wysoką jakość świadczonych przez nas usług.